Podtrhněte své ženství díky maxi sukni. Sluší všem za každého počasí!

Černé kalhoty, černé sako, preventivně i černé boty, maximálně bílá košile nebo triko v pastelových barvách, nějaké ty doplňky. To byla „jistota“, na kterou jsem sázela řadu let. Černobílá myš, co neurazí, ale ani nijak zvlášť nezaujme.

Jednou, když byly malému Františkovi dva roky, mi zazvonil telefon a já dostala nabídku odjet na pár dní přednášet do Petrohradu na ženský kongres. Velká výzva, jenže od malého se mi vůbec nechtělo, natož ještě řešit, co na sebe.

Maxi sukne_vzor_pusinky (8) Maxi sukne_vzor_hvezdy (2)

Tady ale zasáhl osud, nebo spíše moje kolegyně a kamarádka Helen, která se ujala role mé osobní stylistky a ze svého šatníku mi přivezla dlouhé šaty a maxi sukně. Jako že tam budu za ženu. Tedy ne že bych nebyla žena, ale brzy jsem pochopila, jak dlouhé vlající šaty nebo maxi sukně přitahují pozornost. A to nejen mužů! Dokonce i ostatní ženy se za vámi otáčejí a ptají se, kde jste je koupila a že působí tak úžasně žensky!

Šlo to pomalu, už je to pět let, ale dneska je můj šatník úplně jiný. Dlouhé letní šaty, podzimní maxi sukně… A bez ohledu na počasí většina z nich září barvami! Všechny obdivné pohledy už skoro ani nevnímám, ale ano, jsou rozhodně příjemné. A důležité je, že mě to začalo fakt bavit!

Maxi sukně v různých střizích – půlkolová sukně, áčková sukně, elegantní i ležérní sukně, dlouhá sukně až na zem – zkrátka sluší všem ženám. Co mám na ní nejraději já? Tak především že mě nikde natáhne, schová i nějaké to kilo navíc, dá se hezky kombinovat k lodičkám, kozačkám nebo i teniskám… A navíc mi před nedávnem jedna kamarádka „čarodějnice“ řekla, že pokud žena nosí dlouhé sukně, natahuje více síly z matky země a dostává tak přirozenou ženskou sílu (ostatně naše babičky je nosily pořád, tak asi věděly proč).

Maxi sukne_vzor_pusinky (6) Maxi sukne_vzor_hvezdy (4)

Nejprve jsem dlouho nakupovala maxi sukně na internetu, kde ale původ takových kousků není vůbec známý. Pak jsem objevila i pár českých značek, ale nakonec jsem rozhodla, že si je budu šít sama. Ostatně jeden takový kousek včetně návodu, jak si ušít maxi sukni, najdete v mém pořaduVšechno, co mám ráda“ v díle z 19. září 2019 a střih ke stažení zde. Ve spolupráci s mojí kamarádkou a úžasnou návrhářkou Luckou Vláškovou je můžeme ušít i pro vás!

Klidně se stavte v naší Pracovně ŽENY s.r.o. v Karlíně a můžete si maxi sukni samy vyzkoušet!