Pleťové vychytávky pro citlivou pleť v každém věku

Umím to geniálně maskovat! Už prakticky od puberty trpím na pupínky všeho druhu na pleti. Stačí troška mléka nebo zbytečně moc stresu v kombinaci s menstruací a už to jede… Kruhy pod očima, červené skvrny na tváři i na krku a jistota, že dalších x týdnů budu maskovat pigmentové skvrny jako následek. Dneska už nebrečím, ale v pubertě to bylo jedno z mých největších traumat a důvod skrývat se často i před okolím. 

Za tu řádku let jsem vyzkoušela hodně, a tak sdílím pár mých postřehů:

  • Vědět, na co mám intoleranci – v mém případě je to mléko, a tak vše, co vařím, připravuji jedině z bezlaktózového)
  • Méně stresu… Ha ha, ale vím, že to je jeden ze základních kamenů. Když jsem úplně v pohodě, hned se to projeví i na pleti
  • Nenípat! Uff, tzn. v mém případě vyhýbat se zrcadlu.
  • Kosmetička, která umí čistit fakt hloubkově! Nemám ráda takové to šmrdlání, ale existuje dnes řada metod, kde odstraní i hlubší záněty v pleti, jež obyčejně mohou trápit i několik měsíců.
  • Kvalitní krémy – bez chemie! Vyzkoušela jsem také hodně, každému sedne něco jiného, a tak doporučuji poctivě vybírat a v tomto případně nešetřit!
  • Sérum, tj. základ pro každou pleť ještě před krémem ráno a večer. 

Kyselina hyaluronová umí zázraky, je v každém druhém krému. Kdejaká značka ji propaguje ve své reklamě, ale zásadní rozdíl je v poměru, kolik v daném přípravku kyseliny je. Když jsem potkala pana doktora Michaela Entnera pochopila jsem, že kyselina hyaluronová může být i pro mě zásadní řešení. Vyzkoušela jsem a pak jsem hned začala šířit dále mezi ženy! A proto právě tento čistý výtažek (tzn. žádný poměr, prostě jenom sérum z kyseliny hyaluronové) najdete u nás na e-shopu! A nyní nově i kyselina hyaluronová v kombinaci se squalenem, ovšem v přírodním pojetí! Doporučuji! 

PS: Mj. o tom, jak jsem potkala pana doktora Entnera a že občas ráda vyzkouším i něco z neinvazivní nabídky jeho ordinace, se dočtete v blogu na www.zenysro.cz.