Momentka z natáčení aneb tak, jak mě doma moc často nepřistihnou

Když jsem poprvé řekla své babičce (82), že budu moderovat pořad Všechno, co mám ráda, tak mi úplně upřímně řekla: „Evinko, já si tě tam moc neumím představit!“ Naprosto jsem ji chápala… 

U mě doma to musí lítat, v kuchyni rozhodně netrávím celá nedělní dopoledne, abych rodině nabídla alespoň dva chody jako moje mamka. Buchty z kynutého těsta jsem nikdy nedělala, na ty jezdím radši k babičce, a desítky variant osvědčených receptů na koláče já vždy zkusím zpestřit pohankovou moukou, třtinovým cukrem anebo místo másla nastrouhám jablka… Peču ráda, ale musí to být rychlé, zdravé, a ono to ne vždy potom dobře dopadne – těsto nevyskočí nebo se mi to občas prostě zdrcne. A tak pořád ladím kombinace a náhražky mouk, ale já na to jednou přijdu! 

No a je pravda, že nejčastější „Evo, stop,“ zaznívá s výhradou „ty jsi nějaká rozjetá, mluvíš strašně rychle, pomaleji…“ Ano, ano, přiznávám, to se učím. A vlastně se často přiučím i něco nového v kuchyni. A největší legrace je, že se často i babička přizná, že se ode mě dozvěděla něco nového. 

A tak sdílím jeden z receptů, který neznala ani babička a hlavně moc chutnal všem u nás doma! Dědovi Oldovi i malému Františkovi. 

Velkou radost mi udělal i ohlas na tričko Mám se ráda, které jsem ten den oblékla. Ráda ho kombinuji se sukni anebo do riflí s černým sakem, no a vlastně vypadá dobře i v kuchyni :-) 

Mrkněte na záznam a recept na makový závin z bramborového těsta.